Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
EAN: 5903772186499
Wysyłka od: 9.90 PLN

Nasz ekologiczny  wybielacz  to optymalnie dobrane składniki bezpieczne dla tkanin i środowiska naturalnego.  Zawiera aktywny tlen, który usuwa większość plam. Może być stosowany do prania ręcznego oraz  w pralkach automatycznych. Nadaje się jako dodatek do wszystkich proszków do prania. Produkt bez chloru, enzymów, zeolitów ani środków konserwujących.

Sposób użycia:

Plamy: wymieszać proszek z ciepłą wodą o temp. maks. 40°C. w proporcji 1:3. Wymieszany wybielacz nałóż na plamę na około 4-5 min. Następnie wypierz tkaninę. W przypadku uciążliwych plam należy powtórzyć procedurę.

Wybielanie: do 4 l wody o temp. Maks. 40°C dodać 5 łyżek stołowych wybielacza.   Maksymalny czas namaczania dla tkanin kolorowych to 1 h, dla tkanin białych do 7 h. Po namoczeniu należy wyprać ubranie.

Pranie:

a) przy trudnych  i zaschniętych plamach dodać do proszku 4 łyżki stołowe wybielacza

b) w przypadku zwykłych  plam dodać  2 łyżki stołowe wybielacza

c) dla zwiększenia  skuteczności proszku do prania dodać 1 łyżkę stołową wybielacza. 

Uwaga: Zawsze przestrzegaj zaleceń producentów ubrań.  Należy sprawdzić trwałość kolorów nanosząc produkt na niewidoczną część odzieży, a następnie spłukując i pozostawiając do wyschnięcia. Namoczonej tkaniny nie wystawiaj na słońce przed praniem lub płukaniem. Nie stosować  do jedwabiu, skóry i wełny.  Nie namaczaj odzieży z metalowymi dodatkami lub wykończenie ognioodpornym.

Skład:

>30% Nadwęglan sodu, węglan sodu, kwasek cytrynowy, aktywator bielenia.

Środki ostrożności:

Uwaga: Zawiera nadwęglan sodu. Produkt łatwo palny  przechowywać z dala od źródeł ciepła, otwartego ognia, gorących powierzchni, elementów iskrzących. Trzymać z dala od odzieży oraz materiałów zapalnych. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze poniżej 40 °C. Utleniacz. Chronić przed dziećmi. Stosować rękawice ochronne, odzież ochronną. Działa drażniąco na oczy. Szkodliwy po połknięciu. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać opakowanie lub etykietę. W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Natychmiast zgłosić się do lekarza lub do ośrodka zatruć.