John Econ – Ekologiczne produkty dla Twojego domu

0
Darmowa dostawa od 150 zł 🚚

Pytania

Tabletki do zmywarki

Co zrobić, gdy w zmywarce i na naczyniach pojawił się biały osad ?
Biały osad to zazwyczaj efekt zbyt twardej wody, której używa zmywarka. Większość zmywarek posiada opcję ustawienia twardości wody. Dodatkowo należy sprawdzi filtr zmywarki – gdy jest on zabrudzony resztkami jedzenia zmywarka gorzej odprowadza wodę. Zawsze zalecamy również stosowanie soli do zmywarki – wpływa ona zmiękczająco na wodę i zapewnia długotrwałą i bezproblemową pracę zmywarki. Dodatkowo zalecamy stosowanie nabłyszczacza – on również zniweluje biały osad i zadba o to, aby naczynia były lśniące.

Co zrobić, gdy na naczyniach pozostają resztki jedzenia ?
Każda zmywarka pracuje inaczej. Jeden model potrzebuje 30 minut i niskiej temperatury, aby pozbyć się resztek jedzenia z naczyń, innemu modelowi zajmie to więcej czasu. Zalecamy zwiększenie czasu pracy zmywarki oraz temperatury zmywania. Pamiętajmy również o tym, że naczynia należy opłukać z resztek jedzenia przed umieszczeniem ich w zmywarce.

Co zrobić, gdy tabletki nie rozpuszczają się całe i zostają ich resztki ?
Tabletki do zmywarki John Econ zostały stworzone z myślą o pracy w pełnym cyklu zmywania, który zajmuje minimum 1-2 godziny. Tyle czasu zajmuje pełne rozpuszczenie tabletki. Przy krótszym trybie zmywania mogą pozostać resztki nierozpuszczonej tabletki. Nasze tabletki do zmywarki są całkowicie ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, dlatego wystarczy po prostu wyjąć i wyrzucić nierozpuszczoną resztkę tabletki lub po prostu ją zostawić – rozpuści się podczas następnego zmywania.

Proszki do prania

Czy proszki do prania John Econ pozostawiają zapach na ubranIach ?
Wychodzimy z założenia, że sztuczny zapach detergentów na ubraniach to jeden z głównych powodów, dla którego coraz więcej osób rezygnuje z chemicznych proszków do prania. Do produkcji naszych proszków używamy jedynie ekologicznych składników oraz niewielkiej ilości naturalnych olejków eterycznych, nie pozostawiają one jednak zapachu na ubraniach.

Czy proszki do prania John Econ nadają się do prania ubranek dla dzieci ?
Głównym założeniem naszych proszków jest używanie przyjaznych dla zdrowia składników, które nie powodują wysypek i alergii. Sami jesteśmy rodzicami i również używamy naszych proszków do prania dziecięcych ubranek. Należy jednak pamiętać, że skóra dziecka jest delikatna i zawsze może reagować tak samo. Chociaż jak dotąd nie spotkaliśmy się z problemami związanymi z uczuleniem po użyciu naszych produktów najlepiej jest sprawdzić nasz proszek piorąc w nim na przykład skarpetki i obserwować, czy po ich ubraniu nie pojawi się wysypka lub zaczerwienienie.


Produkty i firma John Econ

Czy produkty John Econ zawierają konserwanty lub sztuczne barwniki ?
Niektórzy producenci chwalą się swoimi produktami, jako ekologicznymi, ponieważ otrzymały certyfikaty EKO. Aby otrzymać taki certyfikat wystarczy posiadać (zależnie od jego rodzaju) 85-95% ekologicznych składników. Nasze produkty zawierają ich 100%. Nasze produkty nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych barwników.

Czy produkty John Econ są wegańskie ?
W żadnym z naszych produktów nie znajduje się składnik pochodzenia odzwierzęcego. Nasze produkty nie były również testowane na zwierzętach. Wszystkie nasze produkty są 100% wegańskie.

Czy produkty John Econ są wytwarzane w Polsce ?
Tak – jesteśmy małą, rodzinną firmą i wszystkie nasze produkty wytwarzane są w Polsce. John Econ to praktycznie manufaktura domowa. Przez długi czas tworzyliśmy nasze produkty wyłącznie do potrzeb własnych.